Nyheter från Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

4 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Ta chansen och lär dig segla eller utveckla dina kunskaper i segling.Jonstorps Optimistjolleklubb arrangerar vuxensegling och tjejsegling under vecka 30.Vi kommer att segla klubbens C55-båtar under kurserna.Vuxenseglingen vänder sig till alla över 18 år som kan simma 200 meter.Tid: Tisdag 26/7 och torsdag 28/7 mellan kl 14.00 och 17.00.Kursavgift: 600:- + 200:- i medlemsavgift.Tjejseglingen vänder sig till kvinnor över 18 år som kan simma 200 meter.Tid: Måndag 25/7 och onsdag 27/7 mellan kl 14.00 och 17.00.Kursavgift: 600:- + 200:- i medlemsavgift.Max antal deltagare per kurs är 6 stycken.Är intresset stort så försöker vi få till fler kurser, troligtvis kväll v30, 18.00-21.00 och/eller segling under vecka 31.Anmäl er så snart som möjligt då först till kvarn gäller.Anmälan skickas till: ekonomi@jonstorpsjolleklubb.seAnge deltagares:NamnAdressMobilnrMailadressFödelsedataFaktura med kursavgift kommer att mailas till angiven mailadress. ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

4 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Fin segling i eftermiddag 😎 ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

4 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Då var säsongen 2022 igång. Ännu finns några platser kvar. In på hemsidan och boka. www.jonstorpsjolleklubb.se/ ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

4 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Välkomna på Seglarskola hos JOJK! Sommaren 2022• Piratskola kl 11-13 under en vecka (27, 28 och 29)• Brons/Silver kl 10-13 under två veckor (27-28 och 29-30)• Guld/C55/E-jolle kl 14-17 under två veckor (27-28 och 29-30)Samtliga kurser går måndag till fredag.Kom i god tid så vi kan starta på utsatt tid!Vi försöker segla så mycket det är möjligt men det är ledarna som avgör om det är säkert eller inte.Viktigaste för oss i JOJK är att vi ska ha roligt!Under vintern har vi köpt två ny optimistjolle genom bidrag från Stiftelsen Gripen, Assarinas Fond.Du har väl betalt?Kursavgiften ska vara betald veckan före kursstart. Betala den faktura ni fått på mejl.Har ni några fakturafrågor så maila ekonomi@jonstorpsjolleklubb.se.Att ta med sig till kursen• Flytväst• Badkläder & handduk• Kläder efter väder. Regnkläder om det är risk för regn.• En omgång extra kläder.• Skor som inte ramlar av om man hamnar i vattnet.• En liten fika, typ frukt eller en macka.Deltagare i JOJKs seglarkurs måste ha en egen olycksfallsförsäkring.Frågor och funderingar?Har ni frågor, tveka inte att maila info@jonstorpsjolleklubb.se.Välkomna hälsar Jonstorps Optimistjolleklubb! ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

5 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Klubben börjar bli redo för sommarens segelskola in och anmäl er finns platser kvar. ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

5 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Prova på att segla C55 kl. 15-17 den 19 Juni ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

6 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
En av våra sponsorer bjuder in till salsakväll. ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

7 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Imorgon tisdag den 19 April så går det att anmäla sig till sommarens kurser på hemsidan.www.jonstorpsjolleklubb.se ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

7 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Kallelse till årsmöte 17 April kl 1300 i klubbstugan i hamnen.Välkomna nya stadgar skall godkännas.Mvh Ordf ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

8 måndader sedan

Jonstorps Jolleklubb
Klubben förbereder sig för sommarens kurser. Vi släpper anmälan via hemsidan efter påsk.Veckorna blir 27,28,29 och 30.Vi hoppas på många elever 😃 ... Läs merLäs mindre
Visa på Facebook

JONSTORPS JOLLEKLUBB – VI LÄR DIG SEGLA!